Ατρόμητος-Ηρακλής 1-1 (Τελικό)

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα αναζητά ο Ατρόμητος, που υποδέχεται αυτήν την ώρα τον Ηρακλή στο Δημοτικό Στάδιο του Περιστερίου. Οι φιλοξενούμενοι, από την άλλη, θέλουν να δώσουν συνέχεια στη σπουδαία νίκη τους επί του Ολυμπιακού στην πρεμιέρα της Σούπερ Λίγκας. Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα αναζητά ο Ατρόμητος, που υποδέχεται αυτήν την ώρα τον Ηρακλή στο Δημοτικό Στάδιο του Περιστερίου.

Οι φιλοξενούμενοι, από την άλλη, θέλουν να δώσουν συνέχεια στη σπουδαία νίκη τους επί του Ολυμπιακού στην πρεμιέρα της Σούπερ Λίγκας.

90'+4' Λήξη της αναμέτρησης. 1-1 το τελικό αποτέλεσμα.

90' Με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις ο Ατρόμητος. Ο Αναστασάκος αντικρίζει δύο κίτρινες κάρτες στην ίδια φάση και αποβάλλεται.

89' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ 1-1!!! Ο Λίμα σεντράρει από αριστερά, ο Σολτάνι κοντρολάρει άψογα με το στήθος και πλασάρει ιδανικά τον Μιχαηλίδη.

87' Κίτρινη κάρτα στον Μελισσά.

83' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τους γηπεδούχους. Τη θέση του σκόρερ του αγώνα, Περόνε, παίρνει ο Ηλίας Αναστασάκος.

82' Κίτρινη κάρτα στον Μάρα.

78' Αξιόλογη στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Καμαρά σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής και στέλνει τη μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

72' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Βέλλιος παίρνει τη θέση του Σίσιτς.

72' Κίτρινη κάρτα στον Σφακιανάκη.

71' Δεύτερη αλλαγή και για τον Ατρόμητο. Ο Σαρμιέντο έξω, στη θέση του ο Σφακιανάκης

67' Και δεύτερη αλλαγή για τον Ηρακλή, ο Κομπαγιάσι παραχωρεί τη θέση του στον Πίτου Γκαρσία.

66' Αλλαγή για τον Ηρακλή, ο Σολτάνι θα μπει στον αγώνα στη θέση του Παπαστεριανού.

63' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ, 1-0!!! Ωραία, κάθετη πάσα του Μπρίτο στον Περόνε, ο δεύτερος βγαίνει μόνος του απέναντι από τον Ελευθερόπουλο και με πλασέ τον νικάει και «γράφει» το 1-0!

62' Πρώτη αλλαγή στο ματς. Ο Μπρίτο μπήκε στο ματς στη θέση του Καραγκούνη.

55' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο να ανοίξει το σκορ! Ο Μπαζίνσκι έκανε το σουτ με τη μια, μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα. όμως, πήγε στην αγκαλιά του Ελευθερόπουλου.

52' Κίτρινη κάρτα στον Ιάκομπ.

47' Σουτ του Φαβάλι στην αγκαλιά του Ελευθερόπουλου.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

* Πολύ κακό το παιχνίδι, με τον Ατρόμητο να βρίσκεται στην επίθεση και τον Ηρακλή να αμύνεται. Μόνο στο ξεκίνημά του είχε κάποιο ρυθμό το παιχνίδι, αλλά μετά το 15λεπτο, τίποτα το ιδιαίτερο δε συνέβη στον αγωνιστικό χώρο του Δημοτικού Σταδίου του Περιστερίου.

43' Ωραίο σουτ του Μπαζίνσκι, ο Ελευθερόπουλος πετάγεται και αποκρούει εντυπωσιακά.

37' Κίτρινη κάρτα στον Νεμπεγλέρα για επικίνδυνη προβολή.

34' Κίτρινη κάρτα στον Ολιβέιρα για μαρκάρισμα στον Σίσιτς.

27' Κίτρινη κάρτα στον Λίμα για σκληρό μαρκάρισμα στον Καραγκούνη.

15' Ατομική ενέργεια και σουτ του Περόνε, ο Ελευθερόπουλος έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

4' Aτομική ενέργεια του Μάρα από αριστερά, που έκανε τη σέντρα στον Σίσιτς μέσα στην περιοχή, ο δεύτερος πλάσαρε, αλλά ο Μιχαηλίδης έδιωξε σε κόρνερ.

1' Έναρξη αγώνα

Μικρά-μικρά

«Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι σε σχέση με το προηγούμενο πρωτάθλημα είμαστε καλύτεροι, φτάνει, όμως, να το δείξουμε αυτό και μέσα στο γήπεδο με την απόδοσή μας, αλλά και με την κατάκτηση περισσότερων βαθμών. Η ομάδα φέτος είναι πιο έτοιμη, έχει ενισχυθεί με παίκτες ποιότητας και το πρόγραμμα δεν είναι τόσο βαρύ όσο πέρυσι. Αυτά τα στοιχεία με κάνουν να πιστεύω ότι η πορεία μας θα είναι θετική», είπε ο Γιώργος Δώνης στο match program του αγώνα.

16:50 Ζέσταμα κάνουν οι δύο ομάδες.

16:45 Ελάχιστοι είναι οι οπαδοί του Ατρομήτου που βρίσκονται στο γήπεδο αυτήν τη στιγμή, υπάρχει αρκετός κόσμος, ωστόσο, περιμετρικά του γηπέδου.

16:40 Καταρρακτώδης η βροχή στο Περιστέρι. Μέχρι αυτήν την ώρα, πάντως, ο αγωνιστικός χώρος φαίνεται μια χαρά.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Ολιβέιρα, Μελισσάς, Μπαζίνσκι, Σαμπού, Νεμπεγλέρας, Καμαρά, Σαρμιέντο, Περόνε, Φαβάλι, Καραγκούνης

Στον πάγκο: Καραγκιολίδης, Σαγκανόφσκι, Νάστος, Αναστασάκος, Καραλής, Μπρίτο, Σφακιανάκης

Ηρακλής (Μαρίνος Ουζουνίδης): Ελευθερόπουλος, Αραμπατζής, Κατσαμπής, Χοσέμι, Λίμα, Ντάνι, Παπαστεριανός, Μάρα, Κομπαγιάσι, Σίσιτς, Ιάκομπ

Στον πάγκο: Μπαντής, Ηλιάδης, Κυριαζής, Βέλλιος, Κανακούδης, Πίτου Γκαρσία, Σολτάνι

Διαιτητής: Θάνος (Γρεβενών)
Βοηθοί: Γκάγκας, Τρύφων
Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου