ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός 0-1 (Τελικό)

Σε εξέλιξη το δεύτερο ημίχρονο στο παιχνίδι ανάμεσα στον πρωταθλητή Παναθηναϊκό και τον καταδικασμένο σε υποβιβασμό ΠΑΣ Γιάννινα. Με γκολ του Γκάμπριελ στο 56', το "τριφύλλι" προηγείται 1-0 στους "Ζωσιμάδες". Παρακολουθήστε live από το www.sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα. Με καθυστέρηση ξεκίνησε το ματς επειδή υπήρχαν στις κερκίδες πανό κατά του ΟΦΗ και ο διαιτητής, κ. Λαμπρόπουλος ζήτησε να αποσυρθούν.

90'+3' Λήξη της αναμέτρησης.

90' Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

86' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Φέτσης θα μπει στη θέση του Ρουκάβινα.

85' Κάθετη του Κλέιτον στον Σαλπιγγίδη, που πλασάρει πάνω στον Ζαφειρόπουλο.

84' Κίτρινη κάρτα στον Ανδράλα.

83' Ακόμη μια καλή στιγμή για τον Μπακαγιόκο, ο οποίος νικήθηκε ξανά από τον Καρνέζη.

77' Ωραία ατομική προσπάθεια του Μπακαγιόκο στην αντεπίθεση, ο Καρνέχης με έξοδο αποσοβεί τον κίνδυνο.

71' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μιχαλόπουλος στη θέση του Στάθη.

70' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Σαλπιγγίδης στη θέση του Χριστοδουλόπουλου.

69' Τρομερό σουτ-φάουλ του Χριστοδουλόπουλου, η μπάλα στο δοκάρι.

64' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Σενόνε αντί του Σίσιτς.

64' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλέιτον μπαίνει αντί του Πετρόπουλου.

61' Καλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Μπακαγιόκο που μπήκε στην περιοχή, αλλά το τεχνικό σουτ που δοκίμασε πέρασε άουτ.

60' Νέο σουτ από τον Χριστοδουλόπουλο, δεν ανησυχεί ο Ζαφειρόπουλος.

58' Εντυπωσιακό σουτ του Αράς στην αντεπίθεση, ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

56' ΓΚΟΛ 1-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ! Ο Γκάμπριελ αλλάζει την μπάλα με τον Σπυρόπουλο, μπαίνει στην περιοχή και με σουτ ανοίγει το σκορ.

52' Ωραία προσωπική ενέργεια του Χριστοδουλόπουλου και σουτ, η μπάλα κοντράρει και περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι, κόρνερ.

46' 'Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Αλλαγή για τον ΠΑΣ, Ο Τζάνης στη θέση του Καζναφέρη.

45'+3' Λήξη του πρώτου μέρους.

45' Τρία λεπτά θα είναι ο επιπλέον χρόνος.

44' Μονοκόμματο σουτ από τον Κώτσιο, μετά από κόρνερ, η μπάλα ψηλά άουτ.

42' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Σιμάο.

Πέφτει και πάλι ο ρυθμός του αγώνα, καθώς πλησιάζουμε προς την ολοκλήρωση του πρώτου 45λεπτου.

26' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με την προσπάθεια του Ρόβα μέσα από την περιοχή, να εξουδετερώνεται από τον Καρνέζη.

25' Πολύ ωραία ενέργεια του Σπυρόπουλου από τα αριστερά και σέντρα στην "καρδιά" της περιοχής, όπου ο Πετρόπουλος με μονοκόμματο σουτ έστειλε την μπάλα άουτ, στην πιο ωραία φάση του αγώνα.

16' Κεφαλιά του Πετρόπουλου από καλή θέση, η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

12' Από σέντρα του Μαρίνου από τα δεξιά και κακή εκτίμηση Κώτσιου και Ζαφειρόπουλου προήλθε η πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκού. Ο Πετρόπουλος όμως δεν πρόλαβε να μπει στη φάση και να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

Αναγνωριστικό το πρώτο πεντάλεπτο του ματς. Σε πολύ κακή κατάσταση για μια ακόμη φορά ο αγωνιστικός χώρος, δυσκολεύει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών.

1' Έναρξη του αγώνα.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Ζαφειρόπουλος, Στάθης (71'Μιχαλόπουλος), Βάντερσον, Βατζιώτης, Κώτσιος, Ανδράλας, Ρόβας, Καζναφέρης (46' Τζάνης), Σίσιτς (64' Σενόνε), Μπακαγιόκο, Αράς.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Καρνέζης, Μαρίνος, Μπιάρσμιρ, Κατσουράνης, Σπυρόπουλος, Σιμάο, Ζιλμπέρτο, Γκάμπριελ, Χριστοδουλόπουλος (70' Σαλπιγγίδης), Ρουκάβινα (86' Φέτσης), Πετρόπουλος (64' Κλέιτον).

Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)
Βοηθοί: Τρύφων (Δράμας), Αλεξέας (Μεσσηνίας)