Ηρακλής-Ατρόμητος 2-2 (Τελικό)

.

90+5' Λήξη αγώνα

90+1' ΓΚΟΛ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ. Ο Βέλλιος με πλασέ από το ύψος της μικρής, ύστερα από κεφαλιά-πάσα του Κοβαλέφσκι (!), ισοφαρίζει για τον "γηραιό"

89' Ο Σφακιανάκης στη θέση του Μπρίτο.

87' Ο Ολιβέιρα αντικαθιστά τον Μελισσά

86' Ο Βέλλιος στη θέση του Γιαννούλη

82' Σουτ του Φαβάλι εκτός περιοχής, μπλοκάρει με ευκολία ο Κοβαλέφκσι

80' Ο Κονέ στο γήπεδο αντί του Μιλάνο

79' Κίτρινη κάρτα στον Παπαστεριανό

74' Ο Περόνε αφήνει τη θέση του στον Κάμπα

68' Αντεπίθεση του Ατρομήτου με τον Περόνε, ο οποίος σουτάρει πολύ άσχημα χάνοντας μια καλή ευκαιρία.

66' Σέντρα του Σαρμιέντο από αριστερά, κεφαλιά του Περόνε από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

65' Αδύναμο πλασέ του Περόνε εκτός περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

55' ΓΚΟΛ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ. Ο Ιάκομπ έκλεψε την μπάλα από τον Νάστο και με εύστοχο πλασέ μείωσε το σκορ για τους γηπεδούχους.

55' Κίτρινη κάρτα στον Μπόσνιακ

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Λήξη πρώτου ημιχρόνου

40' Τετ-α-τετ του Αναστασάκου με τον Κοβαλέφκσι, με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να βγαίνει νικητής μπλοκάροντας την μπάλα

37' Κόρνερ του Επστάιν, κεφαλιά του Ιάκομπ με την μπάλα να καταλήγει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Μιχαηλίδη.

36' Ο Μπόσνιακ αντικαθιστά τον Ντίκα

32' Κίτρινη κάρτα στον Περόνε

22' ΓΚΟΛ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ. Λάθος του Γιαννούλη στην άμυνα του "γηραιού", με τους φιλοξενούμενους να κλέβουν την μπάλα. Ο Μπρίτο βρήκε στην περιοχή τον Περόνε, ο οποίος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

21' Ο Παπαστεριανός πιάνει έναν "κεραυνό" έξω από την περιοχή, όμως η μπάλα προσκρούει με δύναμη στο δοκάρι.

18' ΓΚΟΛ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ.Γρήγορη αντεπίθεση από τους Περιστεριώτες, με την μπάλα να φτάνει και πάλι στον Μπρίτο, ο οποίος απέναντι από τον Κοβαλέφσκι πλασάρε σωστά, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του Γιώργου Δώνη.

17' Πολύ ωραία ομαδική προσπάθεια των φιλοξενούμενων, αλλά ο Μπρίτο πλάσαρε άσχημα χάνοντας σπουδαία ευκαιρία.

11' Αφύλακτος ο Αναστασάκος στο ύψος του πέναλτι πιάνει την κεφαλιά, η οποία όμως είναι αδύναμη με αποτέλεσμα να μπλοκάρει εύκολα ο Κοβαλέφσκι

5' Ο Επστάιν βρέθηκε απέναντι στον Μιχαηλίδη, αλλά ο πορτιέρο του Ατρομήτου πρόλαβε να απομακρύνει την μπάλα, η οποία έφτασε στον Ντίκα, όμως το ψηλοκρεμαστό πλασέ που επιχείρησε, προ κενής εστίας, πέρασε λίγο άουτ.

2' Ατομική προσπάθεια του Μιλάνο, ο οποίος σούταρε δυνατά έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ατρομήτου, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μιχαηλίδη

1' Έναρξη αγώνα

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάββας Κωφίδης): Κοβαλέφσκι, Κατσαμπής, Παπαζαχαρίας, Μάρτος, Γιαννούλης (86' Βέλλιος), Παπαστεριανός, Ντιέ, Μιλάνο (80' Κονέ), Επστάιν, Ντίκα (36' Μπόσνιακ), Ιάκομπ
Στον πάγκο: Μπαντής, Ηλιάδης, Περπερίδης, Τούμα

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Μπαζίνσκι, Αποστολόπουλος, Νεμπεγλέρας, Αναστασάκος, Μελισσάς (87' Ολιβέιρα), Περόνε (74' Κάμπας), Φαβάλι, Μπρίτο (89' Σφακιανάκης), Νάστος, Σαρμιέντο
Στον πάγκο: Καραγκιολίδης, Καλατζής, Καραγκούνης, Καραλής

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κωνσταντινέας (Μεσσηνίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Τρύφων (Δράμας)-Αλεξέας (Μεσσηνίας)