ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΟΦΗ 3-1 (Τελικό)

.

90+3' Λήξη του αγώνα

90+3' Κίτρινη στον Μπαρκαουάν των Κρητικών.

89' Κίτρινη κάρτα στον Ρουμπάκη του ΟΦΗ.

85' Κίτρινη στον Κορακάκη του Ατρόμητου.

83' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο. Ο Μερίνο έκανε το σουτ, ο Τζόρβας έδιωξε, ο Νικολόπουλος έγινε κάτοχος της μπάλας από τα αριστερά, έκανε τη σέντρα, αναμπουμπούλα στην άμυνα του ΟΦΗ, η μπάλα εν τέλει έφτασε στον Γελαδάρη, ο οποίος με σουτ έκανε το 3-1.

81' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μονιάκης στη θέση του Κουνενάκη.

80' Κίτρινη κάρτα στον Γκάντζεφ των Κρητικών.

78' Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Νουαφόρ αντί του Γκέρμπερ

77' Κίτρινη κάρτα στον Σφακιανάκη του ΟΦΗ.

76' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο. Ο Μερίνο κινήθηκε από τα δεξιά, έβγαλε τη σέντρα και ο Τσίγκας με απευθείας πλασέ έβαλε μπροστά την ομάδα του.

75' Τελευταία αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Νικολόπουλος στη θέση του Περόνε.

71' Αλλαγή για τους γηπεδούχους . Ο Κριπιντίρης αντί του Κατεμή.

70' Ο Γκάντσεφ εκανε τη σέντρα από τα δεξιά με φάουλ, ο Ισά έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

68' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο. Ο Περόνε συνδυάστηκε άψογα με τον Τσίγκα, οι δύο τους έκαναν το ένα δύο και ο πρώτος εκτέλεσε άψογα τον Τζόρβα.

66' Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου του Ατρόμητου.

62' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Σταυρακάκης στη θέση του Λεοζίνιο.

57' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Λουτσιάνο λίγο έξω από την περιοχή, ο Τζόρβας απέκρουσε, η μπάλα έφτασε και πάλι στον Βραζιλιάνο, που έκανε και πάλι το σουτ και κατέληξε κόρνερ.

56' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μερίνο στη θέση του Ιωάννου.

53' Πιο επιθετικός ο Ατρόμητος στα πρώτα λεπτά της επανάληψης προσπαθεί να ανοίξει χώρους και να ισοφαρίσει.

47' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λουτσιάνο από τα δεξιά, ο Τζόρβας στη σωστή θέση μπλόκαρε

46' Έναρξη του β' ημιχρόνου.

45' Λήξη του πρώτου μέρους.

44' Μακρινό σουτ του Γελαδάρη έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ

42' Ο ΟΦΗ βγήκε στην αντεπίθεση με τον Πετρόπουλο, ο οποίος κινήθηκε από τα αριστερά, μπήκε στην περιοχή, αλλά η επιλογή του να μην δώσει πάσα και να τελειώσει μόνος του τη φάση δεν απέφερε το αναμενόμενο αποτέλεσμα.

40' Μακρινό σουτ του Κουνενάκη, εντελώς άστοχο.

37' Οι φιλοξενούμενοι κρατούν το υπέρ τους σκορ και μόνο με αντεπιθέσεις προσπαθούν να βγουν μπροστά.

32' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λουτσιάνο, η μπάλα πέρασε άουτ.

30' Κίτρινη κάρτα στον Κουνενάκη του ΟΦΗ.

29' Κίτρινη κάρτα στον Ολιβέϊρα του Ατρόμητου.

24' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΟΦΗ. Ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Γκάντζεφ από τα αριστερά, ο Σφακιανάκης έπιασε την κεφαλιά στο ύψος της μικρής περιοχής και έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

19' Κίτρινη κάρτα στον Λεοζίνιο του ΟΦΗ.

16' Ο Λουτσιάνο έβαλε ένα εκπληκτικό γκολ από τα 35μ. με απευθείας φάουλ, αλλά ακυρώθηκε μια και ο διαιτητής είχε υποδείξει έμμεσο.

11' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Λουτσιάνο πήρε τη μπάλα στα δεξιά της περιοχής, κινήθηκε προς το σημείο του πέναλτι, έκανε το σουτ και ο Τζόρβας έδιωξε εντυπωσιακά.

6' Την κατοχή της μπάλας έχουν οι γηπεδούχοι, χωρίς όμως να μπορούν να γίνουν απειλητικοί.