Χαμόγελα στο Περιστέρι

Μια δύσκολη νίκη πέτυχε σήμερα ο Ατρόμητος ο οποίος υποδέχτηκε στο γήπεδο του Περιστερίου τον ΟΦΗ για την 7η αγωνιστική της Super League. Οι γηπεδούχοι αν και αγωνίζονταν από το 58’ με παίκτη λιγότερο μετά από την αποβολή του Ολιβέιρα με δεύτερη κίτρινη κάρτα ευτύχησαν να προηγηθούν με τον «συνήθη ύποπτο» Λουτσιάνο στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης, σκορ που διατηρήθηκε μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε «χλιαρά» με τις δύο ομάδες να μπαίνουν «μουδιασμένες» στον αγωνιστικό χώρο. Ο μόνος που ξεχώριζε για τους γηπεδούχους ήταν ο Λουτσιάνο ο οποίος προσπαθούσε με κάθε τρόπο (φάουλ, κόρνερ) να βάλει την ομάδα του μπροστά στο σκορ. Από την άλλη μεριά, οι παίκτες του Ρενέ Μάουρερ προσπαθούσαν να απαντήσουν με αντεπιθέσεις, με εκφραστή κυρίως τον Ντρούλιτς.

Αλλαγή σκηνικού στο δεύτερο μέρος, καθώς αμφότερες οι δύο ομάδες ανέβασαν ρυθμούς αναζητώντας ένα γκολ. Αυτός που ευτύχισε να προηγηθεί ήταν ο Ατρόμητος με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λουτσιάνο, αν και νωρίτερα είχε μείνει με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Ολιβέιρα. Το γεγονός αυτό δεν πτόησε τους γηπεδούχους που πολιορκούσαν ασταμάτητα την αντίπαλη εστία το τελευταίο εικοσάλεπτο κατορθώνοντας τελικά να διατηρήσουν το «εύθραυστο» για αυτούς 1-0, που τους διατηρεί στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ατρόμητος: Μιχαηλίδης, Γελαδάρης, Γεωργίου, Ολιβέιρα, Μαρίνος, Ιωάννου, Ρέγες (57' Κουτσοσπύρος), Τρέχο (68' Κριπιντήρης), Σίριο (77' Κατεμής), Λουτσιάνο, Κορακάκης.

ΟΦΗ:Τζόρβας, Αρβανίτης, Πίτσος, Κουνενάκης (46' Λεοζίνιο), Ταραλίδης, Ρουμπάκης, Σφακιανάκης, Γκέρμπερ, Γκάντσεφ (71' Πλουσής), Πόποβιτς, Ντρούλιτς (65' Σίμιτς).