Γαλλία

«Στοπ» από Στρασβούργο στο αήττητο της Μαρσέιγ!

Η Μαρσέιγ γνώρισε την πρώτη ήττα της στη φετινή Ligue 1, χάνοντας με 1-0 στην έδρα του Στρασβούργου για την 6η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Την πρώτη ήττα της στη φετινή Ligue 1 υπέστη το βράδυ της Κυριακής (29/09) η Μαρσέιγ, η οποία έφυγε με άδεια χέρια από την έδρα του Στρασβούργου, χάνοντας με 1-0 για την 6η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 40ό λεπτό από τον Μορέιρα, με τους γηπεδούχους να αντέχουν στο δεύτερο ημίχρονο την πίεση των Μασσαλών, φτάνοντας έτσι στο πολύτιμο τρίποντο. Με την ήττα αυτή, η Μαρσέιγ έμεινε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 13 πόντους και στο -3 από την πρωτοπόρο Παρί.