Γενικά

Σκόραρε ο Πόνσε, νίκη στο… 101’ για Χιούστον

Η Χιούστον Ντάιναμο νίκησε 2-1 την Λος Άντζελες Γκάλαξι με σκόρερ τον Έκι Πόνσε.

Με ένα τέρμα του Ντάνιελ Στέρες στο ενδέκατο λεπτό των καθυστερήσεων, η Χιούστον Ντάιναμο επιβλήθηκε 2-1 της Λος Άντζελες Γκάλαξι για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου στο MLS.

Το σκορ για τους γηπεδούχους είχε ανοίξει ο πρώην φορ της ΑΕΚ, Έκι Πόνσε, στο 44’ φτάνοντας τα πέντε γκολ σε δέκα ματς στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του τερμάτισε πέμπτη και στους «16» των playoffs θα παίξει με τους Σιάτλ Σάουντερς. Οι ηττημένοι, που είχαν ισοφαρίσει στο 96’ με πέναλτι του Γκάμπριελ Πετς, με την ήττα αυτή έχασαν την πρώτη θέση της Δύσης από την συμπολίτισσα LA FC.