Βέλγιο

Σόκαρε τη Γάνδη η Σερκλ Μπριζ

«Έκοψε τη φόρα» της Γάνδης η Σερκλ Μπριζ, αφού τη νίκησε 2-1 εντός έδρας σε εξ αναβολής ματς της πέμπτης αγωνιστικής της Jupiler League και την άφησε στο -6 από την κορυφή.

Σόκαρε τη Γάνδη η Σερκλ Μπριζ. Η δεύτερη ομάδα της πόλης νίκησε 2-1 εντός έδρας τους «μπλε» σε εξ αναβολής ματς της πέμπτης αγωνιστικής της Jupiler League και την άφησε στο -6 από την κορυφή και την πρωτοπόρο Γκενκ, ενώ, σε περίπτωση που η Γάνδη νικούσε, θα βρισκόταν στο -3 από την προ τετραετίας πρωταθλήτρια και θα έβλεπε με άλλο μάτι τη συνέχεια, δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να πάρουν τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα και να βρεθούν στο +6 από την τελευταία θέση, αλλά σταθερά στις θέσεις των πλέι άουτ.

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, η Σερκλ προηγήθηκε 2-0 με τα γκολ του Ντένκεϊ στο 77’ και στο 90’+5’ πριν μειώσει τρία λεπτά αργότερα ο Φαντιγκά.