Ισπανία

Επιστροφή στα τρίποντα για Σεβίλλη - Όλα μηδέν στο «Μεστάγια»

Τη δεύτερή της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Σεβίλλη, λυγίζοντας με σκορ 2-1 τη Βαγιαδολίδ. Κόλλησαν στο 0-0 η Βαλένθια με την Οσασούνα.

Επιστροφή στα τρίποντα για τη Σεβίλλη. Οι Ανδαλουσιάνοι λύγισαν με σκορ 2-1 τη Βαγιαδολίδ, παίρνοντας τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα και προσπαθούν να ξεκολλήσουν από τα χαμηλά της βαθμολογίας.

Το αυτογκόλ του Τόρες στο φινάλε του πρώτου μέρους έφερε το προβάδισμα των γηπεδούχων, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν λίγο μετά το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους (56’) με τον Πέρες για το 1-1. Ο Ετζούκε στο 85ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, με τη Σεβίλλη να ολοκληρώνει με παίκτη λιγότερο το παιχνίδι λόγω αποβολής του Μαρκάο στο 90ό λεπτό.

Ισόπαλο χωρίς σκορ το ματς στο «Μεστάγια» ανάμεσα σε Βαλενθια και Οσασούνα, σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι με λιγοστές αλλά καλές φάσεις εκατέρωθεν.