Γαλλία

Έσωσε τον βαθμό στο 96' η Λανς

Στο 96' ο Ενζολά έσωσε τον βαθμό για τη Λανς 1-1 εκτός έδρας με τη Ρεν. Χορταστικό ματς στο Λιλ-Στρασμπούρ με ισόπαλο 3-3 .

Η Ρεν με ένα πέναλτι του Καλιμουεντό στο 23ο λεπτό πήρε το προβάδισμα στα μισά του πρώτου μέρους κόντρα στη Λανς.

Ο Ενζολά έσωσε τον έναν πόντο για την ομάδα του Γουίλ Στιλ στις καθυστερήσεις του αγώνα, για την 3η συνεχόμενη ισοπαλία των φιλοξενούμενων, που παρέμειναν στην 4η θέση με εννέα βαθμούς και αήττητοι με δύο νίκες και τρεις ισοπαλίες.

Συναρπαστική αναμέτρηση στο «Πιερ Μορουά» με τη Λιλ και τη Στρασμπούρ να έρχονται ισόπαλες 3-3. Οι γηπεδούχοι έδειξαν να βάζουν τις βάσεις για τη νίκη στην εκκίνηση του αγώνα, με δύο γκολ από τον Ζέγκροβα, αφού ο Κοσοβάρος χτύπησε στο 15' και το 27' για να διαμορφώσει το 2-0 για τη γηπεδούχο.

Η Στρασμπούρ, ωστόσο, έβγαλε αντίδραση και αφού μείωσε αρχικά με τον Αντρέι Σάντος στο 38', ισοφάρισε τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Εμεγκά για να ισοφαρίσει πριν το ημίχρονο σε 2-2. Ο Νάνασι έδωσε μάλιστα προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 66ο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι έσωσαν τον βαθμό της ισοπαλίας με πέναλτι στο 84’ με το πέναλτι του Καναδού, Τζόναθαν Ντέιβιντ.