Γαλλία

Πρώτη γκέλα για την Παρί, την μπλόκαρε η Ρεμς

Η Παρί Σεν Ζερμέν «κόλλησε» στην έδρα της Ρεμς (1-1) και έκανε την πρώτη της γκέλα στο πρωτάθλημα.

Μπλόκο της Ρεμς στην Παρί!

Οι Παριζιάνοι ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στην έδρα των γηπεδούχων και έκαναν την πρώτη τους γκέλα στο πρωτάθλημα.

Δυνατά μπήκε η Ρεμς με τον Νακαμούρα μόλις στο 9’ να ανοίγει το σκορ. Η Παρί είχε τον έλεγχο, ωστόσο δεν μπορούσε να εκμεταλλευτεί κάποια ευκαιρία της σε γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο τελικά κατάφερε να ισοφαρίσει η ομάδα του Λουίς Ενρίκε και συγκεκριμένα στο 68’ με τον Ντεμπελέ.

Τα λεπτά περνούσαν, ωστόσο τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε, με την Παρί να κάνει την πρώτη της γκέλα στην Ligue 1 και τη Ρεμς να ανεβαίνει στην 5η θέση της βαθμολογίας.