Γενικά

Αποβλήθηκε επειδή πάτησε αντίπαλό του ο Μπιέλ

Ο πρώην ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα στις καθυστερήσεις του αγώνα της Σάρλοτ με το Ορλάντο, για τα play-offs του MLS.

Αρνητικός πρωταγωνιστής στην ήττα της Σάρλοτ από το Ορλάντο, για τα play-offs του MLS, ήταν ο Πεπ Μπιέλ.

Η ομάδα του πρώην ποδοσφαιριστή του Ολυμπιακού έχανε με 2-0 και στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, ο Ισπανός φορ πήγε να πάρει την μπάλα, δεν τα κατάφερε και πάτησε τον αντίπαλο αμυντικό.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να αντικρίσει την απευθείας κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή του ματς, ενώ θα χάσει τη ρεβάνς για τη φάση των «16» της Αμερικανικής Λίγκας.