Ιταλία

Ούτε τώρα νίκη για Πάρμα και Έμπολι

Μακριά από τις νίκες για αρκετές εβδομάδες παραμένουν τόσο η Πάρμα όσο και η Έμπολι, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1 στο «Ένιο Ταρντίνι» για την 9η αγωνιστική της Serie A.

Τη νίκη συνεχίζουν να αγνοούν Πάρμα και Έμπολι. Σε ένα ματς με μεγάλο ενδιαφέρον και μπόλικες φάσεις, οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1 στο «Ένιο Ταρντίνι» για την 9η αγωνιστική της Serie A.

Χαμένοι της υπόθεσης οι γηπεδούχοι, οι οποίοι μπορούσαν να φτάσουν στην ανατροπή αλλά έχασαν πέναλτι στο φινάλε και παραμένουν πολύ χαμηλά στη βαθμολογία. Την ίδια ώρα, οι φιλοξενούμενοι έχασαν την ευκαιρία να εδραιωθούν στα υψηλά στρώματα του ταμπλό με μια ενδεχόμενη νίκη.

Το πρώτο μέρος ήταν ισορροπημένο, με φάσεις εκατέρωθεν αλλά το γκολ ήρθε με έναν… απρόσμενο πρωταγωνιστή. Ήταν το 35ο λεπτό όταν ο Κουλιμπαλί άθελά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, με αποτέλεσμα να δώσει προβάδισμα στην Έμπολι που ήταν ανώτερη στα σημεία.

Αυτό το τέρμα έκανε τον ρυθμό πιο γρήγορο. Η Πάρμα πήρε μέτρα στο γήπεδο, προσπάθησε να ανεβάσει τις γραμμές της και έψαξε την ισοφάριση. Το κατάφερε στο 80ό λεπτό με τον Βαλέρι να κάνει ωραίο γύρισμα και ο Σαρπεντιέ σκόραρε με πλασέ στην κίνηση για το 1-1.

Τρία λεπτά αργότερα δε, οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία για την ανατροπή, αλλά ο Μπονί αστόχησε από το σημείο του πέναλτι, με το ισόπαλο σκορ να μένει ως είχε μέχρι το φινάλε.