Γενικά

Ούτε στο Champions League τέτοιος πανηγυρισμός! (video)

Βλέπεις τη φάση και αναρωτιέσαι… Αν αυτοί οι τύποι πανηγυρίζουν έτσι ένα γκολ σε ματς για την 4η αγωνιστική της Championship, τι στο καλό θα έκαναν αν κατακτούσαν το Champions League;

Σαν τρελοί και κάτι παραπάνω πανηγύρισαν οι παίκτες της Τσάρλτον το γκολ που σημείωσε ο Γιόχαν Γκουντμουντσον κόντρα στην Χαλ, το οποίο και τους έδωσε τη νίκη με σκορ 2-1.

Το γεγονός μάλιστα ότι αυτό μπήκε στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων οδήγησε σε… εξτρίμ αντιδράσεις και έξαλλους πανηγυρισμούς στους οποίους πήρε μέρος και ο τεχνικός της ομάδας, Γκι Λουζόν, που σε πολλούς θύμισε Γιούργκεν Κλοπ!

Το καταπληκτικό της υπόθεσης είναι πως χάρη σε αυτό το τέρμα οι γηπεδούχοι δεν κατέκτησαν κάποιον τίτλο, ούτε κέρδισαν μπαράζ παραμονής ή πήραν καμιά σημαντική πρόκριση… Απλά, τη δεύτερη νίκη τους σε 4 ματς της Championship έκαναν οι άνθρωποι που φαίνεται πως γουστάρουν να βγάζουν… γούστα!