Ισπανία

Απίθανη Μάλαγα, πήρε την άνοδο στη Segunda Division με γκολ στις καθυστερήσεις της παράτασης!

Επτάψυχη η Μάλαγα, ισοφάρισε σε 2-2 την Ταραγόνα στο... 120+2’ και εξασφάλισε την επιστροφή στη Β’ κατηγορία.

Μετά από έναν χρόνο στη Γ’ κατηγορία, η Μάλαγα εξασφάλισε την επιστροφή της στη Segunda Division με τρόπο... ψυχοβγαλτικό!

Η ομάδα της Ανδαλουσίας είχε επικρατήσει 2-1 της Ταραγόνα στον πρώτο τελικό των μπαράζ και ηττήθηκε με το ίδιο σκορ στη ρεβάνς, με αποτέλεσμα αυτή να οδηγηθεί στην παράταση.

Κι ενώ όλα έδειχναν πως το εισιτήριο θα πήγαινε στους γηπεδούχους λόγω καλύτερης θέσης στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, ήρθε ο Αντονίτο να λυτρώσει τους φιλοξενούμενους στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και να φέρει ντελίριο ενθουσιασμού στις τάξεις των οπαδών της άλλοτε Ευρωπαίας Μάλαγα!