Γαλλία

«Χτύπησε» στο τέλος και άλωσε το Λανς η Λιλ με τα... σπασμένα φρένα!

Aτσάλινη η Λιλ! Λίγες ημέρες μετά την τεράστια νίκη επί της Ατλέτικο στη Μαδρίτη η ομάδα του Μπρούνο Ζενεσιό κατάφερε να φύγει με «διπλό» και από το Λανς (0-2) με γκολ στο 98' και το 101'!

Απίθανη Λιλ, έφυγε με περιπετειώδες «διπλό» από το Λανς! Λίγες ημέρες μετά την απίστευτη νίκη στη Μαδρίτη επί της Ατλέτικο για το Champions League η ομάδα του Μπρούνο Ζενεσιό, «ξέρανε» το σύνολο του Γουίλ Στιλ, σκοράροντας δυο γκολ στις καθυστερήσεις στην αναμέτρηση που έκλεισε το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν σημαντικές ευκαιρίες με τον Ζεγκρόβα στο 1ο λεπτό και με τον Ντέιβιντ στο δεύτερο μέρος, χωρίς να απειληθούν από τη Λανς που είχε την κατοχή.

Και ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα ολοκληρωθεί χωρίς σκορ η Λιλ, κέρδισε πέναλτι! Η φάση εξετάστηκε για αρκετή ώρα στο VAR και εν τέλει καταλογίστηκε, με τον Ντέιβιντ να μην αφήνει την ευκαιρία να πάει χαμένη σκοράροντας το 0-1!

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι είχαν και... γλυκό για τη Λανς, αφού στο 90'+11' ο Μπαγιό σκόραρε ξανά για την ομάδα του διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 που έστειλε τη Λιλ στη 2η θέση.