Κύπρος

Κορυφή για την Πάφο, «σεφτές» για ΑΠΟΕΛ με Ελ Αραμπί

Με άνεση στο δεύτερο ημίχρονο, η Πάφος νίκησε 3-1 την Ανόρθωση εντός έδρας για την τρίτη αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος και βρέθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας και με ματς λιγότερο.

Κορυφή στην Κύπρο για την Πάφο, η οποία νίκησε 3-1 την Ανόρθωση εντός έδρας για την τρίτη αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος κι ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας με ένα ματς λιγότερο, το οποίο θα μπορέσει να τη φέρει μόνη της στην πρώτη θέση, αφού τώρα είναι εκεί παρέα με την Ομόνοια, αφήνοντας την «κυρία» με 1 βαθμό σε τρεις αγώνες.

Πρώτη νίκη για τον ΑΠΟΕΛ, ο οποίος επικράτησε «περίπατο» στο δεύτερο ημίχρονο 3-0 στην έδρα της Καρμιώτισσας Πολεμιδίων με δύο γκολ του "καυτού" Ελ Αραμπί και περιμένει το εξ αναβολής ματς της ερχόμενης Τετάρτης για να πλησιάσει στην κορυφή, αφήνοντας τους γηπεδούχους στη μία νίκη.

Πρώτη νίκη για τη Νέα Σαλαμίνα, η οποία επικράτησε 3-2 του Εθνικού Άχνας στο Δασάκι και τον «έπιασε» στη βαθμολογία.