Ισπανία

Ξύπνησε στο τέλος η Ρεάλ Μαδρίτης

Με δύο γκολ μετά το 70', η Ρεάλ Μαδρίτης επιβλήθηκε 2-0 της Κάντιθ εκτός έδρας.

Από την στιγμή που το πρωτάθλημα έχει χαθεί και ακολουθεί η ρεβάνς του 2-0 με την Τσέλσι για το Champions League, αποτελούσε νομοτέλεια το ότι ο Κάρλο Αντσελότι θα έκανε ροτέισον στο εκτός έδρας ματς της Ρεάλ Μαδρίτης με την Κάντιθ.

Εντέλει, οι «μπλάνκος» χρειάστηκαν κάτι παραπάνω από μία ώρα αγώνα για να λύσουν τον Γόρδιο δεσμό και να φτάσουν στη νίκη με 2-0!

Η ομάδα του Σέρχιο άντεξε μέχρι το 72ο λεπτό, όταν ο Νάτσο κατάφερε να ανοίξει το σκορ για τη «βασίλισσα», με τον Ασένσιο να διπλασιάζει τα τέρματά της τέσσερα λεπτά αργότερα.

Η Ρεάλ επέστρεψε έτσι στα θετικά αποτελέσματα στη La Liga και εδραιώθηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας, με τους ηττημένους από τη μεριά τους να μένουν 15οι.