Γενικά

Ήττα από την προτελευταία για την Κουόπιο

Η υποψήφια αντίπαλος του Ατρομήτου, Κουόπιο, γνώρισε την εκτός έδρας ήττα από την προτελευταία Κόκολα για την 17η αγωνιστική του φιλανδικού πρωταθλήματος.

Ήττα για την Κουόπιο πριν τον εντός έδρας επαναληπτικό με την Λέγκια Βαρσοβίας!

Η υποψήφια αντίπαλος του Ατρομήτου στον επόμενο γύρο του Europa League, γνώρισε την 4η ήττα της στο πρωτάθλημα της Φιλανδίας στην έδρα της προτελευταίας Κόκολα με 2-1.

Ο Μπανζά στο 56ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τον Πουριέ να ισοφαρίζει τρία λεπτά αργότερα για την Κουόπιο. Ωστόσο, η Κόκλα βρήκε το γκολ της νίκης στο 65ο λεπτό με τον Γιάρτεϊ.

Υπενθυμίζεται πως από το νικητή του ζευγαριού Κουόπιο-Λέγκια (1-0 οι Πολωνοί στο πρώτο ματς), θα προκύψει ο αντίπαλος του Ατρομήτου (ή της Ντουνάισκα Στρέτντα) στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League.