Ιταλία

Το γκολ του Γκάμπια που «τέζαρε» την Ίντερ στο 89’

Στο ντέρμπι ντέλλα Μαντονίνα η Μίλαν πήρε τι νίκη επί της Ίντερ με 2-1 χάρη στην κεφαλιά-κανονιά του Γκάμπια στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Τεράστια νίκη για τη Μίλαν απέναντι στην Ίντερ, για 5η αγωνιστική της Serie A, με τον Γκάμπια να χαρίζει στην ομάδα του ένα σπουδαίο τρίποντο σκοράροντας δευτερόλεπτα πριν συμπληρωθεί το 90λεπτο, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Το παιχνίδι ήταν «κολλημένο» στο 1-1, αλλά όλα άλλαξαν στο 89ο λεπτό. Ο Ρέιντερς εκτέλεσε άψογα ένα κερδισμένο φάουλ από πλάγια θέση, με τον Γκάμπια να πετάγεται να με κεφαλιά και να «σχίζει» τα δίχτυα του Ζόμερ ξεσπώντας σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Ο Φονσέκα σπάει ένα καταραμένο σερί για τη Μίλαν, που μετρούσε έξι συνεχόμενες ήττες απέναντι στη συμπολίτισσα, με συνολικό σκορ 14-2.