Ιταλία

Αγριεμένη Ίντερ ισοπέδωσε την Αταλάντα!

Υποταγή στην πρωταθλήτρια διέταξε την Αταλάντα η Ίντερ! Χωρίς την παραμικρή δυσκολία (και με τον Τουράμ να σκοράρει δυο φορές) οι «νερατζούρι» καθάρισαν 4-0 στο «Μεάτσα».

Σε περίπατο μετέτρεψε το θεωρητικά δύσκολο παιχνίδι με την Αταλάντα η Ίντερ.

Κυριαρχώντας άνετα της ομάδας του Γκασπερίνι, οι «νερατζούρι» την καθήλωσαν με 4-0 στο Μιλάνο.

Το γρήγορο αυτογκόλ του Τζιμσίτι (όταν έβαλε προβολή σε γύρισμα του Τουράμ και άλλαξε πορεία στην μπάλα) έδωσε φτερά στους γηπεδούχους.

Πριν καν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο λοιπόν είχαν ουσιαστικά καθαρίσει το ματς με φοβερό βολέ του Μπαρέλα.

Από ‘κει και πέρα όλα έγιναν απλά για τους «νερατζούρι»: Και τα δυο γκολ του Τουράμ μέσα σε ένα δεκάλεπτο μετά το ξεκίνημα του β’ μέρους (47’-56’) απλά έδωσαν διαστάσεις και στιλ στην επικράτησή τους.

Έτσι, η Ίντερ πανηγύρισε με άνεση τη δεύτερη σερί νίκη στο «Μεάτσα», την ώρα που οι φιλοξενούμενοι ενίσχυσαν ακόμα περισσότερο τον προβληματισμό για τη φετινή τους πορεία μετά τις πολλές αλλαγές που έκαναν στο ρόστερ.