Πορτογαλία

«Γλίτωσε» η Αρούκα

Η Αρούκα με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος, κατάφερε να γλυτώσει την ήττα και να αποσπάσει την ισοπαλία στην έδρα της Γκιμαράες με 2-2.

Πραγματοποιώντας τρομερή αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα έκπληξη του φετινού πορτογαλικού πρωταθλήματος Αρούκα, πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Γκιμαράες με σκορ 2-2.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και μόλις στο 7ο λεπτό, ο Σαρέ άνοιξε το σκορ. Μάλιστα, ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 45', ο Οταβίνιο έγραψε το 2-0 και κάπου εκεί οι πιθανότητες της Αρούκα έμοιαζαν να εξανεμίζονται. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν, έδειξαν ότι διαθέτουν τα ψυχικά αποθέματα και με αντεπίθεση διαρκείας πέτυχαν δύο τέρματα σε δέκα λεπτά με τους Ρομπέρτο (68') και Βάλτερ Γκονζάλες (78') και πήραν έναν σπουδαίο βαθμό.