Ιταλία

Όρθια στο Τορίνο η Ρόμα και πρώτη απώλεια για Γιουβέντους!

Σε ένα κάκιστο από άποψη θεάματος παιχνίδι, Γιουβέντους και Ρόμα έμειναν στο 0-0 με τη Γηραιά Κυρία να έχει την πρώτη της απώλεια. Έπιασε… κορυφή η Ουντινέζε!

Πρώτη απώλεια στο πρωτάθλημα για τη Γιουβέντους! Σε ένα κάκιστο παιχνίδι με ελάχιστες φάσεις, η Γηραιά Κυρία έμεινε στο 0-0 με τη Ρόμα στο «Allianz Stadium», χάνοντας τους πρώτους βαθμούς στη σεζόν.

Στους 7 βαθμούς και στην κορυφή οι «μπιανκονέρι» παρέα με την Ίντερ αλλά και τις Τορίνο, Ουντινέζε, ενώ οι «τζαλορόσι» που απογοητεύουν πήραν μόλις τον δεύτερο βαθμό τους στη Serie A.

Η μοναδική πολύ καλή ευκαιρία στο παιχνίδι ανήκε στη Γιουβέντους, η οποία στο 42ο λεπτό άγγιξε το προβάδισμα με τον Βλάχοβιτς αλλά ο Σβίλαρ με εντυπωσιακή επέμβαση κράτησε το μηδέν.

Στο «Dacia Arena», η Ουντινέζε επικράτησε 1-0 της Κόμο, έχοντας και την τύχη με το μέρος της, για να φτάσει τους 7 βαθμούς και να πιάσει κορυφή. Ο Μπρένερ στο 43’ άνοιξε το σκορ, με τους φιλοξενούμενους να έχουν μεγάλη φάση για να πάρουν τον βαθμό, αλλά ο Κουτρόνε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων αστόχησε σε πέναλτι!