Euro

Το Μουντιάλ έχει ξεκινήσει... ήδη για τον Λουκάκου

Κάθε άλλο παρά ως φιλικό αντιμετώπισε το παιχνίδι με την Κόστα Ρίκα το Βέλγιο και οι παίκτες του.

Κάθε άλλο παρά ως φιλικό αντιμετώπισε το παιχνίδι με την Κόστα Ρίκα το Βέλγιο και οι παίκτες του. Με κορυφαίο τον Ρομέλου Λουκάκου οι «κόκκινοι διάβολοι» συνέτριψαν 4-1 την αντίπαλο τους, στο τελευταίο τους ματς προετοιμασίας ενόψει του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Ο επιθετικός της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ σκόραρε δύο φορές και έφτιαξε άλλο ένα. Το πρώτο 42ο λεπτό κάνοντάς το 2-1 για το Βέλγιο και το δεύτερο στο 50ο λεπτό ανεβάζοντας το σκορ στο 3-1.

Στο 64ο λεπτό ήταν ο δημιουργός του τελευταίου τέρματος της ομάδας του με σκόρερ –τελικά- τον Μπατσουαγί. Το σκορ άνοιξε στο 24ο λεπτό για την Κόστα Ρίκα ο Ρουίς, ενώ ο Μέρτενς ισοφάρισε σε 1-1 στο 31΄’.