Euro

Ούτε που ίδρωσε η Γερμανία, εξάσφαιρη η Τσεχία!

Η Γερμανία δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα στην έδρα του Αζερμπαϊτζάν, επικράτησε 4-1 και συνεχίζει να προελαύνει στον τρίτο όμιλο! Διέλυσε το Σαν Μαρίνο η Τσεχία με 6-0.

«Τρένο» για το Μουντιάλ της Ρωσίας πάει η Γερμανία. Τα πάντσερ δεν δυσκολεύτηκαν στην έδρα του Αζερμπαϊτζάν, επικράτησαν 4-1 και συνεχίζουν να προελαύνουν στον τρίτο όμιλο. Ο Σίρλε στο 19’ άνοιξε το σκορ, για να ισοφαρίσει στο 31’ ο Ναζάροφ. Ωστόσο, η χαρά των γηπεδούχων κράτησε μόνο πέντε λεπτά καθώς ο Μίλερ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους Γερμανούς. Ο Γκόμες στο 45’ και ο Σίρλε στο 81’ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Στο άλλο ματς του ομίλου, η Τσεχία διέλυσε με 6-0 το Σαν Μαρίνο εκτός έδρας και ανέβηκε στην δεύτερη θέση. Ο Μπαράκ στο 17’ άνοιξε το σκορ και ο Ντάριντα δύο λεπτά μετά έγραψε το 2-0. Ο Μπάρακ στο 24’ σκόραρε ξανά με τον Γκέμπρε Σελασιέ να βάζει και αυτός το όνομά του στον πίνακα τον σκόρερ, ενώ ο Κρμέντσικ στο 43’ έκανε το 5-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 77’ ο Ντάριντα με πέναλτι.