Euro

Το γκολ του Γκιασούλα που... τέζαρε την Κροατία και διατήρησε «ζωντανή» την τρομερή Αλβανία!

Δείτε το γκολ της Αλβανίας που διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στη ματσάρα με την Κροατία!

Με τον καλύτερο τρόπο για τους... ουδέτερους ολοκληρώθηκε η ματσάρα (2-2) ανάμεσα σε Κροατία και Αλβανία για τη 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Euro 2024.

Κι αυτό διότι ενώ η Χρβάτσκα είχε φέρει «τούμπα» το ματς με δύο τέρματα εντός τριών λεπτών (74' και 76'), στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων είδε τους γείτονές μας να την... τεζάρουν.

«Χρυσός» σκόρερ ο Γκιασούλα, ο οποίος -μετά το γύρισμα του πρώην αριστερού μπακ της ΑΕΚ, Μάριο Μιτάι- εκτέλεσε από το ύψος του πέναλτι, για να νικήσει τον Λιβάκοβιτς και να διαμορφωσει το τελικό σκορ.

Να σημειωθεί, δε, ότι ο Γκιασούλα ήταν εκείνος που με αυτογκόλ είχε κάνει το 2-1, καταφέρνοντας να... εξιλεωθεί μ' αυτόν τον τρόπο.