Euro

Κατέρρευσε η Βοσνία

Αν και προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο, η Βοσνία/Ερζεγοβίνη ηττήθηκε με 4-3 από τις ΗΠΑ σε φιλικό που έγινε στο Σαράγεβο.

Διπρόσωπη εμφανίστηκε η Βοσνία/Ερζεγοβίνη στο φιλικό απέναντι στις ΗΠΑ στο Σαράγεβο. Προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο μέρος, αλλά κατέρρευσε στην επανάληψη γνωρίζοντας την ήττα με 4-3.

Ο Έντιν Τζέκο άνοιξε (9’) κι έκλεισε το σκορ (90’), ενώ ο Ιμπίσεβιτς στο 31’ είχε διπλασιάσει τα τέρματα των γηπεδούχων. Οι Αμερικανοί μείωσαν με τον Έντι Τζόνσον στο 56’ και στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Τζόζι Άλτιντορ που με χατ-τρικ (59’, 84’, 86’) ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Η σύνθεση της Βοσνίας: Μπέγκοβιτς, Σπάχιτς (46’ Ζαχίροβιτς), Μπίτσακτσιτς, Σαλίχοβιτς (46’ Βρσάγεβιτς), Ζουκάνοβιτς, Λούλιτς, Ράχιμιτς (46’ Στεβάνοβις), Πιάνιτς (62’ Μεντούνγιανιν), Μισίμοβιτς, Τζέκο, Ιμπίσεβιτς (46’ Σούνιτς).