Euro

Και τα πέντε γκολ στο ματς της Εθνικής (video)

Τέσσερα γκολ η Εθνική, ένα το Γιβραλτάρ και ξεκίνημα με το δεξί στα προκριματικά. Δείτε την γκολάρα του Μήτρογλου, αυτή του Γουόκερ, το αυτογκόλ των γηπεδούχων και τα τέρματα των Φορτούνη-Τοροσίδη.

Δεν σκοτώσαμε το… θηρίο, αλλά μπροστά σε αυτά που είχαμε δει στα προκριματικά του Euro, το αποψινό δείχνει πως η Εθνική επανέρχεται στην… κανονικότητα.

Μπορεί λοιπόν η γκολάρα του Μήτρογλου να μην ήταν αρκετή, αφού ο Γουόκερ του Γιβραλτάρ «απάντησε» με αντίστοιχο τρόπο, όμως δεν θα μπορούσε η γαλανόλευκη να αφήσει βαθμούς.

Και μέσα σε τρία λεπτά και προτού οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια, είχε «κλειδώσει» το τρίποντο.

Το αυτογκόλ του Γουάιζμαν μας έβαλε εκ νέου σε θέση οδηγού (στο 44’), ο Φορτούνης βρήκε δίχτυα ένα λεπτό αργότερα, ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Τοροσίδης χρίστηκε εξίσου σκόρερ, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.