Euro

Το δεύτερο ακυρωθέν γκολ του Λουκάκου: Ο αισθητήρας της μπάλας έδειξε το χέρι του Οπεντά!

Ο Λουκάκου έστειλε ξανά την μπάλα στα δίχτυα της Σλοβακίας, αλλά και αυτό το γκολ του ακυρώθηκε, με τον αισθητήρα της μπάλας να δείχνει χέρι του Οπεντά!

Απίστευτη εξέλιξη στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης του Βελγίου με τη Σλοβακία για τον 5ο όμιλο του Euro 2024!

Στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης και με τη Σλοβακία να προηγείται με 1-0, ο Λουκάκου έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Ντουμπράβκα, μόνο για να δει και αυτό το τέρμα του να ακυρώνεται!

Συγκεκριμένα, ο πολύπειρος επιθετικός σκόραρε για το 1-1 μετά από κούρσα και ασίστ του Οπεντά, αλλά οι VAR κάλεσαν τον διαιτητή του αγώνα, Μελέρ, να δει το ριπλέι της φάσης, ακυρώνοντας τελικά το γκολ για χέρι του επιθετικού της Λειψίας, το οποίο φάνηκε από τον αισθητήρα που έχει πάνω της η μπάλα του φετινού Euro!