Euro

Τσαλαπάτησε από ημίχρονο την Κροατία η Ισπανία: 3-0 με υπέροχη ασίστ Γιαμάλ και πρώτο γκολ Καρβαχάλ σε Euro!

Πάρτι για την Ισπανία στην πρεμιέρα της στο Euro! Oι Ίβηρες, λίγο πριν φύγει το πρώτο ημίχρονο έκαναν το 3-0 κόντρα στην Κροατία, με υπέροχη ασίστ του Λαμίν Γιαμάλ και γκολ του Ντάνι Καρβαχάλ.

Διαστάσεις θριάμβου στη διαφαινόμενη νίκη της επί της Κροατίας, έδωσε πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η Ισπανία!

Οι Ίβηρες, στο 45'+2' έφτασαν στο 3-0, με τον 16χρονο Λαμίν Γιαμάλ να γίνεται ο νεαρότερος σκόρερ που «σερβίρει» τέρμα σε Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα και τον Ντάνι Καρβαχάλ, να ανοίγει λογαριασμό στον θεσμό με ωραία προβολή, την παρθενική του συμμετοχή!