Euro 2024

Βροχή, χαλάζι, τρία ακυρωθέντα γκολ και τα «πάντσερ» στα προημιτελικά: Τα highlights του Γερμανία-Δανία

Δείτε τις καλύτερες στιγμές από την πρόκριση της Γερμανίας στα προημιτελικά του Euro 2024, μετά τη νίκη με 2-0 επί της Δανίας.

Η Γερμανία εξασφάλισε το δεύτερο εισιτήριο για τα προημιτελικά του Euro 2024, επικρατώντας σε ένα επεισοδιακό ματς στο «Signal Iduna Park» της Βεστφαλίας με σκορ 2-0 της Δανίας!

Σε ένα παιχνίδι που διεκόπη για 25 λεπτά λόγω ακραίων καιρικών συνθηκών, τα «πάντσερ» με δύο τέρματα στο δεύτερο 45λεπτο, λύγισαν τη μαχητική Δανία και προκρίθηκαν για πρώτη φορά μετά το 2016 στους «8» της διοργάνωσης.