Γερμανία

Βγήκε η ζαριά στο Αμβούργο! (video)

Η εμφάνιση δεν ήταν καλή, το πράγματα έγιναν χειρότερα όταν η Φράιμπουργκ προηγήθηκε στην «IMTECΗ Arena», όμως το Αμβούργο εν τέλει δικαιώθηκε και πήρε βαθμό παραμονής 1-1 στο 90ο λεπτό του ντέρμπι.

Έσωσε την παρτίδα στο… τσακ το Αμβούργο. Με περιπετειώδες τέρμα του Γκόικο Κάτσαρ στο 90’ οι «δεινόσαυροι» πήραν βαθμό στην έδρα τους, 1-1, στο ντέρμπι παραμονής με την Φράιμπουργκ.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν γενικά καλύτερη εικόνα και βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα με σουτ-κεραυνό του Μεχμέντι στο 25ο λεπτό. Παρά την πίεση που δέχτηκαν, στο δεύτερο 45λεπτο, οι παίκτες του Στράιχ έδειχναν να ελέγχουν την κατάσταση. Στο φινάλε όμως δεν μπόρεσαν να φύγουν με ένα τεράστιο «τρίποντο» από την «IMTECH Arena». Ο Γκόικο Κάτσαρ εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Μπουργκί, έπειτα από στημένη φάση, και με κοντινή κεφαλιά έσωσε τον βαθμό για την ομάδα του, που παρέμεινε εκτός επικίνδυνης ζώνης.