Γερμανία

«Καθάρισε» ξανά για την Βέρντερ στο τέλος ο Φίλκρουγκ!

Η Βέρντερ κέρδισε την Χέρτα Βερολίνου 1-0, χάρη σε κεφαλιά του Φίλκρουγκ στο 85’, ο οποίος έφτασε τα εννιά γκολ στη Bundesliga και ανέβασε την ομάδα της Βρέμης στην 6η θέση!

Και στο τέλος… μιλάει ο Φίλκρουγκ για τη Βέρντερ!

Με τον Γερμανό επιθετικό να βρίσκει δίχτυα στο 85ο λεπτό με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Γιουνγκ από τα αριστερά, η ομάδα της Βρέμης κέρδισε με 1-0 τη Χέρτα Βερολίνου, στο εναρκτήριο ματς της 12ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Αυτό ήταν το ένατο τέρμα του Φίλκρουγκ στο γερμανικό πρωτάθλημα, του οποίου είναι πλέον ο πρώτος σκόρερ, ενώ οι «πράσινοι» πήραν ένα ματς που έδειχνε ότι θα έληγε ισόπαλο -με τους «πρωτευουσιάνους» να αξίζουν τον βαθμό- και φιγουράρουν πλέον στην έκτη θέση της βαθμολογίας.

Το ακόμα πιο εντυπωσιακό με την περίπτωση του 29χρονου στράικερ είναι ότι έχει βάλει την Βέρντερ μπροστά στο σκορ με 1-0 τέσσερις φορές, επίδοση ρεκόρ στο πρωτάθλημα!

Ενώ πέντε από τα γκολ του έχουν έρθει στα τελευταία 15 λεπτά των παιχνιδιών, καταδεικνύοντας την επιδραστικότητά του…