Ισπανία

Απίστευτο λάθος: Μπέρδεψαν τις γραμμές στο VAR στο… 2-2 της Βιγιαρεάλ με την Μπαρτσελόνα!

Οι VARίστες στο γκολ του Σόρλοθ με το οποίο η Βιγιαρεάλ ισοφάρισε προσωρινά σε 2-2 την Μπαρτσελόνα, έβαλαν λάθος τις γραμμές και μέτρησαν το τέρμα των γηπεδούχων αντί να το ακυρώσουν.

Σε ένα αδιανόητο λάθος υπέπεσαν οι διαιτητές που βρίσκονται στο VAR στην αναμέτρηση της Βιγιαρεάλ με την Μπαρτσελόνα!

Συγκεκριμένα, ο Σόρλοθ στο 40ο λεπτό σκόραρε από κοντά μετά το γύρισμα του Πεντράθα για το 2-2, με τους Καταλανούς να διαμαρτύρονται για οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης.

Η φάση τσεκαρίστηκε από τους VARίστες, οι οποίοι είπαν στον διαιτητή πως δεν υπήρχε οφσάιντ και μέτρησαν το γκολ. Ωστόσο, οι διαιτητές είχαν τοποθετήσει τελείως λάθος τις γραμμές!

Στον Σόρλοθ, ο οποίος ήταν ο επιτιθέμενος του είχαν βάλει μπλε γραμμή και την κόκκινη του… εκτεθειμένου στον Κούντε, στον αμυντικό της Μπαρτσελόνα. Με το τσεκάρισμα μέσω των φωτογραφιών να δείχνει πως ο σκόρερ ήταν εκτεθειμένος αλλά το γκολ μέτρησε κανονικά.

Και είναι η δεύτερη αναμέτρηση στις τρεις πρώτες αγωνιστικές που η Μπαρτσελόνα φωνάζει για τη διαιτησία, αφού στην ισόπαλη πρεμιέρα της (0-0) με τη Χετάφε δεν της είχε δοθεί καθαρό πέναλτι στις καθυστερήσεις.