Γενικά

Δυο γκολ σε ένα ημίχρονο ο Νίκος Βέργος στη Melbourne Victory!

Ο Νίκος Βέργος σκόραρε με τον ίδιο τρόπο μέσα σε 11’ στην αναμέτρηση της Melbourne Victory απέναντι στη Moreton City Excelsior.

Άμεσο και θετικότατο αντίκτυπο προκαλεί ο Νίκος Βέργος στο ξεκίνημα της θητείας του στη Melbourne Victory, φτάνοντας να έχει σκοράρει τρεις φορές σε δυο παιχνίδια!

Μετά το γκολ στο ντεμπούτο του στα τέλη του Αυγούστου, βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα δυο φορές σε 11’ στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Moreton City Excelsior στο Australia Cup.

Στο 9ο λεπτό με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0, ενώ, στο 20’ από γύρισμα που έγινε από δεξιά, πήδηξε ξανά ψηλότερα και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Η Melbourne Victory έφτασε και στο 3-0 πριν την ανάπαυλα…