Ισπανία

Αλληλοεξουδετερώθηκαν Βαγιαδολίδ και Σοσιεδάδ

Βαγιαδολίδ και Σοσιεδάδ ήρθαν ισόπαλες 0-0 για την 6η αγωνιστική της La Liga.

Σε ένα πολύ καλό από άποψης ρυθμού παιχνίδι αλλά χωρίς τέρματα, η Βαγιαδολίδ ήρθε ισόπαλη 0-0 με τη Σοσιεδάδ, για την 6η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Αρκετά ισορροπημένο ήταν το πρώτο ημίχρονο, με τις δυο ομάδες να έχουν τις ευκαιρίες τους αλλά να μην μπορούν να τις μετουσιώσουν σε κάποιο γκολ. Στο δεύτερο μέρος η Σοσιεδάδ ήταν καλύτερη στις λεπτομέρειες και απειλούσε περισσότερο, έχοντας πιο κλασικές ευκαιρίες για να σκοράρει.

Οι δυο προπονητές στη συνέχεια έκαναν αλλαγές, με τον ρυθμό να πέφτει και το 0-0 παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του παιχνιδιού. Κάπως έτσι, η Βαγιαδολίδ βρίσκεται στην 17η θέση και η Σοσιεδάδ στην 16η με 5 βαθμούς εκατέρωθεν.