Ιταλία

Ξενέρωσε την Αταλάντα και έκανε σεφτέ η Κόμο!

Η Κόμο ήταν εξαιρετική στο Μπέργκαμο, επικρατώντας 3-2 της Αταλάντας και πήρε την παρθενική της νίκη στη Serie A.

Σόκαρε την Αταλάντα η Κόμο!

Η ομάδα του Φάμπρεγας γκάζωσε στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα (2-3).

Ο Τζαπακόστα στο 18’ άνοιξε το σκορ με ωραίο δυνατό σουτ, ενώ ο Στρεφέτσα στο 46’ έγραψε το 1-1. Ο Κολάσινατς στο 54ο λεπτό έστειλε την μπάλα άθελά του στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-1 της Κόμο, ενώ ο Φαντέρα στο 58’ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Ο ρυθμός στη συνέχεια έπεσε, με την Αταλάντα να έχει κάποιες στιγμές, αλλά δεν μπόρεσε να τις μετουσιώσει σε κάποιο γκολ. Η Κόμο πήρε μέτρα στο γήπεδο από το 80’ και μετά και απειλούσε την αντίπαλη εστία χωρίς κάποιο αποτέλεσμα, με τους μπεργκαμάσκι τελικά να μειώνουν στις καθυστερήσεις με τον Λούκμαν από την άσπρη βούλα.