Κύπρος

Απόλυτη ΑΕΛ - Σεφτές για Απόλλωνα και Καρμιώτισσα

Η ΑΕ Λεμεσού επικράτησε 1-0 της Ομόνοιας Αραδίππου και έκανε το 2/2, με Απόλλωνα Λεμεσού και Καρμιώτισσα να παίρνουν τα πρώτα τους τρίποντα.

Το απόλυτο έκανε η ΑΕ Λεμεσού, η οποία επικράτησε 1-0 της Ομόνοιας Αραδίππου και έκανε το 2/2. Μοναδικός σκόρερ του αγώνα ο Μακρής, ο οποίος στο 47ο λεπτό πέτυχε το γκολ που χάρισε το τρίποντο στους γηπεδούχους.

Πρώτη νίκη για τον Απόλλωνα Λεμεσού που νίκησε 2-1 μέσα στην έδρα της Ανόρθωσης. Ο Μαρκές έδωσε στο 41’ προβάδισμα στους φιλοξενούμενους και οκτώ λεπτά μετά ο Ζμραλ έγραψε το 2-0. Ο Ράφα Λόπες μείωσε στο 56’ αλλά δεν έφτανε για τους γηπεδούχους ώστε να πάρουν αποτέλεσμα.

Παρθενικό τρίποντο και για την Καρμιώτισσα, η οποία λύγισε εκτός έδρας την Ένωση Νέων Παραλιμνίου χάρη στο πέναλτι του Στογιάνοβιτς στο 78’.