Σάρωσε τον Παναθηναϊκό η ΑΕΚ στην πρεμιέρα της Women's Football League!

Με τη Σοφία Κόγγουλη να πετυχαίνει δύο γκολ, η ΑΕΚ νίκησε με σκορ 3-0 τον Παναθηναϊκό στο μεγάλο ντέρμπι της πρεμιέρας της Women's Football League.

Δυναμικά μπήκε στη Women's Football League η ΑΕΚ! Η Ένωση επικράτησε 3-0 του Παναθηναϊκού στο μεγάλο ντέρμπι της πρεμιέρας.

Μπροστά σε 600 περίπου φίλους της ομάδας, το σύνολο του Νίκου Κωτσοβού κυριάρχησε επί των «πρασίνων», με πρωταγωνίστρια τη Σοφία Κόγγουλη, και έκανε το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα.

Στο 9ο λεπτό η Κόγγουλη άνοιξε το σκορ με κεφαλιά μετά από άστοχη έξοδο της Χατζηχαριστού, ενώ η ίδια παίκτρια έκανε το 2-0 στο 58ο λεπτό με πλασέ από δύσκολη θέση.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 82ο λεπτό η Βιολάρη με κοντινό πλασέ μετά από λάθος της άμυνας του Παναθηναϊκού.