Κύπρος

Καθάρισε πρόκριση με χατ-τρικ του Αϊτόρ η ΑΕΚ Λάρνακας

Η ΑΕΚ Λάρνακας προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Κύπρου επικρατώντας 5-0 του Ακρίτα Χλώρακα, έχοντας για πρωταγωνιστή τον Αϊτόρ ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ.

Έκανε σεφτέ και οδήγησε την ΑΕΚ Λάρνακας σε άνετη πρόκριση ο φοβερός Αϊτόρ! Ο άλλοτε εξτρέμ του Παναθηναϊκού ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής για την ομάδα του, αφού πέτυχε χατ-τρικ στο εμφατικό 5-0 επί του Ακρίτα Χλώρακα.

Ένα αποτέλεσμα που χάρισε την άνετη πρόκριση στην ΑΕΚ Λάρνακας στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Κύπρου.

Το σκορ είχε προλάβει να ανοίξει στο 29’ ο άλλοτε ποδοσφαιριστής του Ατρομήτου, Κάρολ Αντζιέλσκι, με τον Αϊτόρ να παίρνει τη σκυτάλη στο 45’+1’ για να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του με δυνατό σουτ.

Ο Ισπανός μεσοεπιθετικός ήταν… καυτός και σκόραρε ξανά για λογαριασμό της ΑΕΚ στο 53ο λεπτό, βρίσκοντας δίχτυα μετά την ασταθή επέμβαση του αντίπαλου κίπερ για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ. Στο 70ό λεπτό δε, ο Αϊτόρ με φοβερή εκτέλεση φάουλ εκτός περιοχής έκανε το 4-0, πετυχαίνοντας παράλληλα χατ-τρικ!

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 86' ο Δημητρίου.