Γενικά

Αντίπαλοι ΠΑΟΚ: «Ψυχρολουσία» για Στεάουα στο 95', είχε μείνει με παίκτη λιγότερο από το 30'!

Η Στεάουα προηγήθηκε νωρίς, έμεινε με δέκα παίκτες για περισσότερη από μια ώρα αγώνα, έδειχνε ν' αντέχει, αλλά τελικά η Πετρολούλ δεν έφυγε με άδεια χέρια απ' το γήπεδο και ισοφάρισε στο 95' (1-1).

Η Στεάουα, που βρίσκεται ανάμεσα στους αντιπάλους του ΠΑΟΚ στη League Phase του Europa League, ζορίστηκε πολύ κι εκεί που έδειχνε ικανή να πάρει τεράστιο τρίποντο στη 10η «στροφή» του πρωταθλήματος Ρουμανίας, έμεινε με την πικρή γεύση της ισοφάρισης στο 90' + 5' (1-1).

Το γκολ του Μπαλούτα από το 3ο λεπτό είχε βάλει μπροστά το σύλλογο του Βουκουρεστίου, με τον Ποπέσκου στο 30ο λεπτό ν' αντικρίζει την κόκκινη κάρτα και να κάνει φοβερά δύσκολο το έργο της ομάδας του.

Τελικά, η Πετρολούλ θα υποχρέωνε τη Στεάουα σε δεύτερη διαδοχική ισοπαλία μετά από εκείνη με την Έκομαξ Κλουζ (2-2), αφού διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο 90' + 5' με τον Τουντόρι.