Γενικά

Κόλλησε στο Λίμπερετς η Βικτόρια Πλζεν

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League, Βικτόρια Πλζεν, ήρθε ισόπαλη 1-1 στην έδρα της Σλόβαν Λίμπερτς.

Κόλλησε στο Λίμπερετς αλλά συνεχίζει αήττητη η Βικτόρια Πλζεν!

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στη League Phase του Europa League έμεινε στο 1-1 στην έδρα της Σλόβαν, φτάνοντας τους 14 βαθμούς και έχει 4-2-0 ρεκόρ, ούσα στην 3η θέση της βαθμολογίας. Την ίδια ώρα, οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 8 και παραμένουν στα χαμηλά.

Ο Αντού στο 39’ σκόραρε και έδωσε προβάδισμα στη Βικτόρια, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ, με το 0-0 να μένει ως το 67ο λεπτό. Εκεί, ο Τιβρντον έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και η Σλόβαν Λίμπερετς προηγήθηκε στο ματς.

Ωστόσο, οκτώ λεπτά αργότερα ο Βίντρα ισοφάρισε για λογαριασμό της Πλζεν, με το 1-1 να παραμένει ως το φινάλε της αναμέτρησης.