Γενικά

Αντίπαλοι ΠΑΟΚ: Καυτός Σαλντάνια και συνεχίζει απόλυτη η Φερεντσβάρος!

Η Φερεντσβάρος επικράτησε με το εμφατικό 3-0 της Ακαδημίας Πούσκας και έκανε το 6/6, παραμένοντας μόνη πρώτη στη βαθμολογία.

Σκορπάει… τρόμο στο πρωτάθλημα της Ουγγαρίας η Φερεντσβάρος! Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στη League Phase του Europa League επικράτησε με το εμφατικό 3-0 της Ακαδημίας Πούσκας και έκανε το 6/6.

Μάλιστα, το παιχνίδι ήταν και το ντέρμπι της κορυφής, αφού οι φιλοξενούμενοι είχαν το απόλυτο στο φινάλε της περασμένης αγωνιστικής και πλέον βρίσκονται στο -3.

Το ματς πάντως είχε διαφορετική εικόνα στο πρώτο μέρος από την… κατάληξή του! Διότι η Ακαδημία Πούσκας ήταν ανώτερη, αλλά δεν βρήκε τελικά τον δρόμο προς τα δίχτυα, με το 0-0 να μένει ως την ανάπαυλα. Κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Φερεντσβάρος, χτυπώντας στο δεύτερο ημίχρονο.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Σαλντάνια, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 65’ και έκανε δώδεκα λεπτά αργότερα το 2-0. Ο ίδιος παίκτης βρήκε και τρίτη φορά δίχτυα στο ματς, σκοράροντας στο 82ο λεπτό για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.