Γενικά

Αντίπαλοι ΠΑΟΚ: Η Σλάβια Πράγας του σκόρερ Ζαφείρη «διέλυσε» την Μποέμιανς με τεσσάρα

Καμία δυσκολία δεν αντιμετώπισε η Σλάβια Πράγας στην έδρα της Μποέμιανς, την οποία και «άλωσε» εύκολα με σκορ 4-0.

Συνεχίζει να πηγαίνει… τρένο στο πρωτάθλημα Τσεχίας η Σλάβια Πράγας «σκορπίζοντας» με τεσσάρα την Μποέμιανς στην έδρα της (4-0), για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Χρήστου Zαφείρη βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 25 βαθμούς, τρεις παραπάνω από την δεύτερη Σπάρτα Πράγας. Ενώ στο Europa League θα βρεθεί στο μέλλον αντίπαλη και με τον ΠΑΟΚ.

Ο Ντιούφ έκανε την… αρχή στο 14ο λεπτό για το 1-0 βάζοντας από νωρίς την ομάδα του σε θέση οδηγού. Ο Τσόρι διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του μόλις τρία λεπτά μετά πετυχαίνοντας το 2-0 βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη της ομάδας του.

Ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 3-0 όταν ο Πέτρακ έστειλε την μπάλα στο βάθος της δικής του εστίας, πετυχαίνοντας αυτογκολ. Η χαριστική βολή ήρθε από τον Χρήστο Ζαφείρη με ένα απλό πλασέ στο 50ο λεπτό για το τελικό 4-0.