Γενικά

Επιστροφή στις νίκες για τη Στέαουα Βουκουρεστίου!

Η Στεάουα Βουκουρεστίου επικράτησε 2-0 της Αράντ, επιστρέφοντας στις νίκες στο πρωτάθλημα αλλά βρίσκεται ήδη στο -7 από την κορυφή της βαθμολογίας.

Επιστροφή στις… εργοστασιακές ρυθμίσεις για τη Στεάουα Βουκουρεστίου! Η αντίπαλος του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ στη League Phase του Europa League, επικράτησε 2-0 με άνεση της Αράντ και επέστρεψε στα τρίποντα μετά από δύο κολλητές ήττες που είχε στο πρωτάθλημα.

Βέβαια, έχει ακόμη δρόμο για να πλησιάσει την κορυφή, αφού βρίσκεται στο -7 από την κορυφή, αλλά έχει παιχνίδι λιγότερο.

Ο Ενγκεζανά στο 16ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στη Στεάουα, με τον Μπαλουτά στο 58’ να αστοχεί σε πέναλτι και να χάνει την ευκαιρία να δώσει αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους.

Ο ίδιος παίκτης πήρε τελικά το… αίμα του πίσω αφού στο 87ο λεπτό έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για το 2-0.