Τουρκία

Τρομερός Διούδης: Έπιασε πέναλτι, ο διαιτητής έδωσε επανάληψη και απέκρουσε ξανά!

Ο Σωκράτης Διούδης ήταν πρωταγωνιστής σε μία πολύ σπάνια φάση στο ματς της Γκαζιαντέπ με την Εγιούπσπορ, αφού έπιασε δύο συνεχόμενες εκτελέσεις πέναλτι!

Σε μία εντυπωσιακή φάση πρωταγωνίστησε ο Σωκράτης Διούδης! Ο Έλληνας πορτιέρε της Γκαζιαντέπ κατάφερε να πιάσει δύο συνεχόμενες εκτελέσεις πέναλτι κατά τη διάρκεια αναμέτρησης με την Εγίουπσπορ.

Συγκεκριμένα, ο Διούδης με εντυπωσιακή εκτίναξη απέκρουσε την προσπάθεια του Ακμπάμπα στο 45' όμως ο διαιτητής έδειξε επανάληψη καθώς ο Έλληνας τερματοφύλακας δεν πατούσε στη γραμμή κατά την εκτέλεση.

Τη δεύτερη φορά ήταν ο Τιάμ εκείνος που ανέλαβε να νικήσει τον 31χρονο αλλά εκείνος ήταν και πάλι σε ετοιμότητα αποκρούοντας και τη δεύτερη εκτέλεση!

Αξίζει να σημειωθεί ότι η φάση αυτή έλαβε χώρα ενώ το σκορ ήταν στο 1-1, ωστόσο η Γκαζιαντέπ δεν γλίτωσε τελικά την ήττα με σκορ 3-2 παρά την προσπάθεια του Διούδη.