Super League 2

Ξενέρωσε τον Πανιώνιο στο 94' και έκανε… δώρο σε Καλαμάτα και Κηφισιά η Παναχαϊκή!

Ο Πανιώνιος κρατούσε σφιχτά στα χέρια του ένα σημαντικό τρίποντο στην Πάτρα, όμως ένα ανόητο πέναλτι στο 94', στο οποίο ευστόχησε ο Ελευθεριάδης, χάρισε στην Παναχαϊκή έναν σημαντικό βαθμό (1-1).

Γκέλα στην Πάτρα για τον Πανιώνιο, χαμόγελα για Κηφισιά και Καλαμάτα!

Η ομάδα της Νέας Σμύρνης είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού για ένα ημίχρονο κόντρα στην Παναχαϊκή, προηγήθηκε στο 45' με τον Νοικοκυράκη, όμως ένα ανόητο πέναλτι στις καθυστερήσεις του ματς, το οποίο δεν άφησε ο Ελευθεριάδης να περάσει ανεκμετάλλευτο, έδωσε έναν πολύτιμο βαθμό (1-1) στους Πατρινούς!

Η ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη είχε τη μεγάλη ευκαιρία να φύγει από την αχαϊκή πρωτεύουσα με την 5η διαδοχική της νίκη στη φετινή Super League 2 και να μείνει μόνη πρώτη στη βαθμολογία του Β' ομίλου. Ο δρόμος άνοιξε στο 45' όταν από το κόρνερ, που εκτελέστηκε από τα δεξιά, ο Νοικοκυράκης σηκώθηκε στο πρώτο δοκάρι και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ, στέλνοντας, έτσι, τον Πανιώνιο μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια.

Η Παναχαϊκή μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος και έχασε σημαντικές ευκαιρίες με τον Νίλι και τον Λεσάι, τις οποίες σταμάτησε ο Γιαννακόπουλος.

Ωστόσο, ενώ όλα έδειχναν ότι ο Πανιώνιος θα φύγει με τη νίκη από την Πάτρα, ο Χρούστινετς στην προσπάθειά τού να απομακρύνει στις καθυστερήσεις του αγώνα υπέπεσε σε πέναλτι, καθώς χρησιμοποίησε το χέρι του. Ο Ελευθεριάδης ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε (93'), διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.