Super League 2

Συνέχισε με τεσσάρα ο Ολυμπιακός Β

Την αντεπίθεση με στόχο να σβήσει εντελώς το -10 στη βαθμολογία συνέχισε ο Ολυμπιακός Β. Μετά τη νίκη στο ντέρμπι επί του Παναθηναϊκού Β, η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα επικράτησε 4-1 του Τηλυκράτη.

Τη δεύτερη νίκη του στη φετινή Super League 2 πέτυχε ο Ολυμπιακός Β.

Με φόρα από την επικράτηση στο ντέρμπι επί του Παναθηναϊκού Β, οι «ερυθρόλευκοι» προσπέρασαν με άνεση (4-1) το εμπόδιο του Τηλυκράτη.

Πριν καν συμπληρωθεί εικοσάλεπτο, η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα είχε καθαρίσει ήδη το παιχνίδι:

Χάρη σε σουτ του Μαρίνου στο πρώτο μόλις λεπτό και εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ανδρούτσου στο 17’.

Παρόλο λοιπόν που ο Ανδρέου μείωσε πριν βγει το ημίχρονο για τους φιλοξενούμενους, εκείνοι δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάτι περισσότερο.

Αντιθέτως ο Μπα στο 83’ έδωσε διαστάσεις στην επικράτηση του Ολυμπιακού Β, με την οποία μείωσε το χάντικαπ που είχε λόγω τιμωρίας στην έναρξη του πρωταθλήματος (-10) στους δυο μόλις βαθμούς.