Αγγλία

Τι προλαβαίνεις να κάνεις σε 3 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα; Η Σίτι, πάντως, σκόραρε τρεις φορές!

Η Μάντσεστερ Σίτι σε κάνει ορισμένες φορές να πιστεύεις ότι… παίζει μαζί σου. Και στην Ίπσουιτς κοιτάζονταν μεταξύ τους έχοντας διαλυθεί σε 3 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα!

Έχετε αναρωτηθεί πόσο μεγάλη διάρκεια μπορεί, τελικά, να είναι τα τρία λεπτά;

Πόσα μπορεί να κάνει κάποιος σε αυτό το χρονικό διάστημα; Και τι ακριβώς; Η Σίτι, πάντως, πάτησε το γκάζι και κατάφερε σε αυτά τα τρία λεπτά και κάτι λίγα δευτερόλεπτα να βρει τρεις φορές το δρόμο προς τα δίχτυα!

Οι νεοφώτιστοι του Κίεραν ΜακΚένα άνοιξαν το σκορ στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης του «Etihad» με το πλασέ του Σμόντιτς που αργά και βασανιστικά πέρασε τη γραμμή της εστίας του Έντερσον.

Και κάπου εκεί η Σίτι φάνηκε να λέει… let’s play! Με πέναλτι ο Χάαλαντ στο 11’ ισοφάρισε, στο 12’ ο Ντε Μπρόινε από γκέλα του Μιούριτς ολοκλήρωσε την ανατροπή και στο 16’ ο Νορβηγός περνώντας και τον γκολκίπερ από τη φοβερή μπαλιά του Βέλγου έγραψε το 3-1.

Η επίσημη μέτρηση χρόνου έγραψε: 3’ και 11’. Μόνο.