Αγγλία

Απίστευτη Έβερτον, πέρασε από το Portman Road και φτιάχνει σερί!

Η Έβερτον επιβλήθηκε 2-0 της Ίπσουιτς στην 8η αγωνιστική της φετινής Premier League και έχει καταφέρει να πάρει 8 βαθμούς στα τελευταία 4 παιχνίδια πρωταθλήματος!

Το «Γκούντισον Παρκ» αρχίζει και βρίσκει παλμό. Δείχνει σημάδια ζωής που μπορούν να μεταφερθούν και προς την ομάδα. Και αυτή, καταφέρνει το τελευταίο διάστημα να πατά κάπως πιο γερά. Και με την επιστροφή από τις υποχρεώσεις των εθνικών ομάδων, η Έβερτον πήρε ακόμα ένα «τρίποντο», σκοράροντας δις στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Εντιαγέ στο 17ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε μεγάλη ολιγωρία στα μετόπισθεν της Ίπσουιτς για να πάρει την μπάλα, να σουτάρει με δύναμη και να γράψει το 1-0. Αντίστοιχα κακή ήταν η αντιμετώπιση των μετόπισθεν των νεοφώτιστων και σε φάση στο 40’, όταν από ωραία κάθετη του ΜακΝιλ, ο Μάικλ Κιν με «κεραυνό» από αριστερά εντός περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Το σύνολο του ΜακΚένα παραμένει δίχως νίκη στο φετινό πρωτάθλημα μετά και την 8η αγωνιστική, τη στιγμή που οι «μπλε» του Μέρσεϊσαϊντ έχουν καταφέρει να μαζέψουν πλέον 8 βαθμούς. Κι όλους τους πήραν στα τελευταία 4 ματς!